Dijital Medya Planlama

"Reklam, bir markayı müşterinin bilinç altına kazıma sanatıdır"

Dijital Medya Planlama

Günümüzde marka ve müşterinin etkileşime girmesi zorlaşmaktadır bu sebeple profesyonel alanda uzmanlarla çalışılmaya başlanmıştır. Başarılı bir reklam kampanyası için, belirlenen hedef kitleye doğru oranda ve düşük bütçe ile ulaşmamız için yapılan çalışmalara dijital medya planlaması denir.

Dijital Medya Planlaması Nasıl Yapılır

Dijital medya planlaması, firmanın iletmiş olduğu brief dosyasında belirlen hedef kitle, amaç ve bütçesine uygun olarak dijital ortamda nasıl bir strateji oluşturulmasının belirlenmesidir.

Planlama yaparken en önemli hususların başında verilecek mesaj ve hedef kitlenin doğru olarak belirlenmesi gelmektedir. Reklam kampanyasının KPI'na bakarak satın alma modellere ulaşmak gerekmektedir. Yapılan bu kampanya belirli aralıklar ile raporlanarak optimizasyon sağlanır. Kampanya bitiminde son bir rapor ile başarı ölçülerek süreç tamamlanır.

dijital-medya-planlama
dijital-medya-planlamasi

Sizin için Neler Yapabiliriz

Ajans olarak öncelikli işimiz dijital medya planması yapılmadan önce hedeflerin belirlenmesidir. Belirtilen bu hedeflerle birlikte neyi nasıl ve ne kadarda yapacağımız bütçemizin hedefle doğru olarak belirlenmesini yapmaktayız.

Ayrıca İlk sıra reklam ajansı olarak müşteri sayınızın arttırılması ve satış için çalışmalar yaparak uzman kadromuzla birlikte size hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Formu Doldurun
Sizi Arayalım