Google Ads Reklamları

"Reklam, bir markayı müşterinin bilinç altına kazıma sanatıdır"

Google Ads Reklamları

Google Ads (AdWords) Reklamlarınız en yüksek performans ve dönüşüm sağlayacak şekilde optimize edilir. Alaka düzeyi en yüksek anahtar kelime seçimleri, hedef kitleye hitap eden etkili reklam metinleri ile dikkat çekici reklamlar hazırlanır. Bu şekilde aynı reklam bütçesi ile daha yüksek ve aktif ziyaretçi sayılarına ulaşırsınız, reklamlarınız en yüksek konumda yer alır. Profesyonel olarak hazırlanan Google Ads (AdWords) reklamlarınızda yüksek kalite puanları ile maliyetlerinizin düşürülmesi sağlanır. Sadece ziyaretçi için ödeme alınır ziyaretçi yoksa ödeme alınmaz. Reklamlarınız için ödeyeceğiniz maliyeti siz belirlersiniz.

Google Arama Ağı Reklamları

Google “Arama Ağı Reklamları”, istediğiniz kelimelerde hedefleme yapabildiğiniz gelişmiş bir reklam platformudur. Oluşturacağınız reklam metinlerine göre, istediğiniz anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz. Arama Ağı Reklamları, geniş ürün ağı olan firmalar tarafından tercih edilebilir. Arama Ağı Reklam modelinde arzu ettiğiniz anahtar kelimeyi hedefleyebildiğiniz gibi istemediğiniz anahtar kelimeleri de negatif olarak hedefleyebilirsiniz.

Böylece, reklamlarınız sizin istemediğiniz kelimelerde gösterilmez. Google Ads (AdWords) Arama Ağı reklamlarında ek olarak tarih, saat, konum, tekrar pazarlama ve anahtar kelime vb. hedeflemeler de yapılabilir.

google-arama-agi-reklami
google-goruntulu-reklam

Google Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklam ağı, arama ağından farklıdır. Hedeflediğimiz kullanıcılar bizim hizmetimizi ya da ürünlerimizi aktif olarak arayan, satın almaya yönelik kullanıcılar olmayabilir. Bundan dolayı arama ağından farklı bir strateji planlamak gerekir.Reklamlarınızın bir milyondan fazla web sitesi, uygulama ve videodan oluşan grupta yayınlamasını sağlayan sisteme Görüntülü Reklam Ağı deriz.Görüntü Reklam Ağı; Google Ads (AdWords) aracılığı ile yayınlanmaktadır.Google Ads (AdWords) Ağına dahil milyonlarca web sitesinde ve Youtube’da politikalara uygun Banner reklamlarınızı yayınlama olanağı sağlıyor. Görüntülü Reklam Ağında hedefleme yaparak performans artırılabilir.

Hedeflemeler; Konu, Anahtar Kelime, İlgi Alanı şeklinde olabildiği gibi Google Ads (AdWords) Ağı ve iş ortakları içerisinde yerleşim hedeflemeside yapılabilir.

Google Video Reklamları

Ads‘in, eski adıyla (AdWords) YouTube’da ve video iş ortağı sitelerinde müşterilerle iletişim kurmak için etkili bir seçenektir.

TV reklamları bilinirlik açısından kritik bir öneme sahiptir. Fakat TV reklamlarında spesifik hedefleme yapılamaması ve performansın ölçülmesinin zor olması nedeni ile bu reklamların yerini dijital platforma bırakması video reklamların önemini son derece arttırmıştır. Artık bir çok marka TV reklamlarına ayırdığı payı video reklamlarında kullanmakla en az maliyetle TV ye göre daha yüksek bir dönüşüm elde etmektedir.

google-video-reklam
google-alisveris-reklami

Google Alışveriş Reklamcılığı

Google'da yapılan sorgularda görünen ürünlere ait resim, başlık, fiyat, indirim gibi ürün ve marka bilgilerinin listelendiği reklam modelidir.

Google Ads (AdWords) alışveriş reklamları kampanyalarını oluşturabilmek için Ads (AdWords) hesabı ile Google Merchant hesabı olması ve Ads (AdWords)‘e bağlanması gerekiyor. Merchant Center ürün bilgisini Google’a yüklenmesini sağlayan arayüzdür. Sağlıklı bir şekilde çalışması için web sitesinin doğrulanması gereklidir. Ürün bilgileri(Feed) Google Ads (AdWords) standartlarına uygun şekilde sisteme yüklenmelidir.

Google Evrensel Uygulama Reklamı

Kullanıcılara tanıtmak istediğiniz veya daha fazla uygulamanızı ön plana çıkarmak ve kullanıcı kazanmak için kullanılan reklam modelidir. Evrensel uygulama reklam modeli Android veya iOS uygulamalarınızın Arama Ağı, Play, YouTube ve Google Ads (AdWords) Görüntülü Reklam Ağı dahil Google’ın en önemli dijital pazarlarında tanıtılmasını sağlar.

Evrensel uygulama kampanyaları için herhangi bir hedefleme yapmanıza gerek kalmadan maksimum kullanıcıya erişme imkanı elde edersiniz.

mobil-reklam
yeniden-pazarlama

Google Yeniden Pazarlama ( Remarketing )

Oluşturmuş olduğumuz Yeniden pazarlama kodumuzu web sitenize ekledikten sonra, web sitenizde bulunan sayfalar ve hizmetler için yeniden pazarlama listeleri oluşturuyoruz. Örnek olarak, en çok talep gören ürün veya hizmetiniz ilgilenen kullanıcılar için yeniden pazarlama listesi oluşturabiliyoruz. Yeniden pazarlama kodu, web sitenize gelen kullanıcıları ayrı bir datada toplmayı sağlar Kullanıcılar belirlediğimiz web sayfasını ziyaret ettiği zaman sistem ziyaretçinin kullanmış olduğu tarayıcıya çerez gönderir.

Bu şekilde web sitemizi ziyaret etmiş olan ilgili kullanıcılara reklamlarımızı tekrar gösteriririz.

Formu Doldurun
Sizi Arayalım